Jdi na obsah Jdi na menu
 


Letní soustředění 2015

CHVOJKOVSKÝ ZPRAVODAJ

Neděle 23. 8.

Léta páně 2015 se za rozbřesku na bitevním poli dobrovolně utkává skupina udatných, znavených a pomlácených bojovníků s nehostinným lesem u tvrze Chvojkovského mlýna. Udatní, znavení a pochroumaní bojovníci se snaží překonat sama sebe a tím získat fotbalovou svobodu, čest a slávu. Jejich mladší následovníci nezůstávají pozadu a o budoucí bitvy se není třeba báti.

Je to řehole!!!

Sobota 22. 8.

Z důvodu pozdní večerky se ranní výběh nekonal a kluky jsme nechali trochu nadechnout a poté v klidu nasnídat. Dopoledne proběhl lehčí fotbalový trénink, který všichni kluci s „chutí“ přivítali. Odpoledne proběhlo v soutěžním duchu, na které přihlížel i pilot Jan Průcha, který vystřídal svatebčana Jakuba Nešpora. Výsledky budou zveřejněny, až se nám je podaří notářsky ověřit, takže brzy.

Jelikož spolykat poslední večeři Páně netrvalo věčně, poslali jsme všechny svěřence na věčné volno…tudíž do večerky.

Střípky dne:

 • Zloději cenných kovů zapříčinili výpadek proudu, dřívější odchod na ubikace a ztrátu cenných dat z rozdělaného zpravodaje. Dodělávat zpravodaj ve středu po tréninku a za tmy, to je teprve ta pravá řehole!!!

Pátek 21. 8.

Páteční den jsme započali jako obvykle ranním výběhem, který se setkává se stále větší a větší nevolí ze strany hráčů. Trenéři jsou však neoblomní. Po snídani proběhla lehčí tréninková jednotka, při které jsme zaznamenali, že jsou už kluci výrazně utahaní. Kvůli narůstající únavě se proto odpolední program nesl ve volnějším duchu. Odpoledne jsme začali vydatnou koupačkou v místním bazénu, kde proběhlo několik hodů, včetně hodu Malým Baumannem a Manďákem. Po koupání se většina borců přesunula na místní pískoviště, kde začalo budování monumentálních pískových staveb. Většina hráčů se automaticky pustila do budování fotbalových stadiónů. Vojta Zachar se s chutí pustil do budování „Ďolíčku“, Martin Hřebejk vybudoval nový Eden, který však neměl dlouhou životnost a po pár sekundách se stadion rozpadl pod nohami sparťanských fanoušků Patrika a Dominika. Opodál postavil tým stodůleckých inženýrů monumentální stodůlecký stadion, který svou krásou a kapacitou předčil kdejaký evropský svatostánek. David Jelínek si oproti ostatním zvolil poněkud dekadentnější téma a pod jeho rukami tak vznikl překrásný hrobeček, doufejme jen, že v něm nehodlal pohřbít svou fotbalovou kariéru. Po plážových radovánkách si zrelaxovaní kluci, a s velkým nadšením, zahráli turnaj v pinčesu a nohejbálku, skupina mladších potom turnaj ve fotbálku. Vítězem turnaje ve stolním tenisu se stal Matyáš po vítězném finále proti Dominikovi. Vítězem turnaje v nohejbale se stal ve své premiéře Petr Hataš, který ve finále porazil Kubra a nakonec vítězem fotbalového turnaje se stali Kryštof Zahořík a Štěpán Kraus.

Večerní program byl zpestřen noční bojovkou konanou v místních luzích a hájích, kde byla otestována psychická odolnost našich harcovníků. Po nepříjemné zprávě, že se nám Marek ztratil v lese, se i suverén Maty pokusil opustit skupinu. Petr Hataš, který tvrdil, že se nebojí a hrdinsky vyšel jako první, se vyzbrojil na cestu kamenem, se kterým málem připravil Majdu Baumannovou o vědomí. Strašidelnou stezku hrůzy ještě před prvním stanovištěm opustila dvojice hrdinů Landovský - Svoboda, která se ještě nyní klepe hrůzou v peřinách. Celou bojovku jsme přežili všichni ve zdraví, některým nezůstalo oko suché, někomu nezůstalo prádlo bílé.

Střípky dne:

 • Adam Vajda při penaltovém rozstřelu dokázal svůj střelecký pokus změnit v útok na naší Marry Poppins, která se jeho zákeřné tenisce vyhnula jen o pověstný chloupek.
 • Při ranních rozbězích se nejmladší a nejmenší člen naší tréninkové skupiny Kuba Svoboda zdá nesmrtelný a po dechu "lapají" i trenéři. Po vlastní žádosti bude Kuba přeřazen do skupiny s o 5 let staršími svěřenci.
 • Tréňa Pavel svojí neprůstřelnost v bráně ztratil po 45 střelách, kdy ho dokázali překonat pouze Kryštof Zahořík s bombérem Adamem Vajdou.
 • Skřítek junior při fotbalovém zápase proti FC Sokol dospělí neunesl rovnocenný souboj tělo na tělo s trenérem Pavlem a pokusil se ho posléze „zranit“, avšak bezúspěšně.
 • Honza Landovský jednoznačně prohrál boj s myškou a musel si na pomoc povolat vyšší trenérskou moc.

星期四​ 8月20日

它是一個宗教秩序,以獲取更多信息的英文即將推出

Den jsme započali jako obvykle dvoukilometrovým ranním výběhem, který je proložen dvanácti výživnými 60metrovými kopečky. Tuto nejoblíbenější ranní tréninkovou jednotku nelibě nesl Ondra Nesl, až jí úplně nesnesl. Kdo to naopak lehce snesl, byl kromě jiných třeba takovej Vojta Zachar. A ten, jak sám zmínil, není unavený nikdy.

Po snídani se celý den nesl v duchu tréninkovém. Až na pár bolístek všichni naši borci 5 naordinovaných jednotek na hřišti spolkli jak Svoboda nejstarší malou tekutou švestičku v místní občerstvovně. Přesto všechno kluci dostali dostatek prostoru na volnočasové aktivity. Seznamování se s místní faunou a florou skončilo navýšením počtu obyvatel chatek. Nová kamarádství byla navázána s myší domácí, dvěma chlupatými housenkami, pavoukem a pěti kobylkami.  O všechny domácí mazlíčky se kluci starají příkladně a s láskou.

Den byl zakončen obvyklou večerkou ve 22:00. Ale ta platí pouze pro kluky. Trenérský tým si žádnou večerku z bezpečnostních důvodů dovolit nemůže a celou noc bdí nad pořádkem v areálu. Tedy kromě Pepy Šindelky staršího. Jeho tělo večerku vyžaduje na minutu přesně úderem jedenácté. A vůbec mu nevadí, kde se zrovna nachází a co sem kolem něj odehrává.

Všichni jsme stále v naprostém pořádku. Pouze přibývají drobné šrámy na těle a únava z náročného programu. Zato šrámů na duši podstatně ubývá. Slzičky a stesk se pomalu začínají vytrácet. 

Strípky dne:

 • Jáchym Fešáků pravidelně pětkrát denně poráží na plné čáře místní jídelnu. A se slovy "to panděro mi pěkně roste" spokojeně odchází na chatku.
 • Od Jelena jsme se dozvěděli, že se bojí hlíny na kopačkách. Proč? Protože se z ní vyrábí hliník. 
 • Hodem do kopřiv jsme posílili zdraví kloubů Martina Bejka a Jan Kubrrra. Hod Kubrem tak získal nový rozměr.

Středa 19. 8.

Středa probíhala asi takto...

Den jsme tréninkově započali za úsvitu a ukončili za soumraku. Všichni jsme v naprostém pořádku. Převýchovný, detenční tábor FN2xBŠ sklízí první ovoce. Slzy ubývají, svaly nabývají.

Střípky dne:

 • Vejřez na holou - 2x (Kubrrr + Hataš Jan) - fyzické tresty od krku dolů jsou u těchto jedinců od rodičů povoleny a podporovány. Do budoucna bychom uvítali více povolenek, vzhledem k nekázni mnoha dalších.
 • Vzhledem k indispozici Láďových hlasivek se komunikace hlavního trenéra přesunula z artikulační do gestikulační roviny.
 • Počet vypuštěných prdů v místní jídelně při posilování: 8 (důsledkem byla evakuace místního personálu)
 • Jo a všichni jsme pořád v pořádku.

Úterý 18. 8.

Úterní den začal pro trenéry už ve 6:00, kdy si trenér Pepa zapomněl přenastavit svůj pracovní budík. Pro kluky díky nehezkému počasí začal den až budíčkem před snídaní, protože ranní výběh do místních luhů a hájů jsme byli nuceni vynechat. Toto selhání se již nebude do konce soustředění opakovat a na nedostatečné vybavení, zapříčiněné ledabylostí některých rodičů, nebude brán žádný zřetel a kluci budou běhat po lese klidně v plavkách a žabkách.

Tréninkové časy se oproti loňskému soustředění určitě nezkrátily, na hřišti si obě skupiny za dnešní den odpracovali několik stovek vydatných minut. Stodůlečtí hráči byli pak s trenéry donuceni opustit tréninkovou plochu až kvůli husté mlze a přicházejícímu soumraku. Byla prostě tma jak v pr.... tak jsme to jednoduše ukončili, vykoupali jsme se a šli rovnou spát. Hodiny právě odbíjeli desátou večer.

Střípek dne:

Adam Vajda 0 - 2 Jídelna
Góly: Svíčková, Žemlovka
čas utkání: 120 min u stolu
rozhodčí: Forejt, Nešpor 2x

Ale všichni jsme v pořádku, místnímu lejnu vedle hřiště se úspěšně vyhýbáme až na Novotného turfy a Schmutzerův podhuštěný balon.

Pondělí 17. 8.

Do tréninkového campu Chvojkovský mlýn jsme dorazili v pořádku před obědem. I přes intenzivní déšť se tréninková jednotka samozřejmě konala a byla zakončena obligatorní vodní lázní v místních loužích. V této disciplíně excelovali především Jan Kubrrr, David Jelínek a Martin Hřebejk, nicméně další nezůstali pozadu. Na chatky si tak naši svěřenci donesli nejen několik kilogramů vody, bláta a trávy navíc, ale i vítězství nad místními konkurenty, Buldoky Karlovy Vary.

p1010027.jpg

Po večeři jsme den zakončili vydatným posilováním v místní jídelně, o kterém někteří jedinci prohlásili, že není fér, a že je bolí bříško. Například Petřík Hatašů no.

p1010042.jpg

Denní tréninkové dávky zvládli všichni bez rozdílu věku a bez větších problémů.

Účastníci zájezdu:

 1. Libor Křístek
 2. Svatopluk Křístek
 3. Matyáš Malý
 4. Patrik Schmutzer
 5. David Svoboda
 6. Kuba Svoboda
 7. Jáchym Feszanicz
 8. Petr Hataš
 9. Jan Hataš
 10. Martin Hřebejk
 11. Vojta Zachar
 12. David Jelínek
 13. Štěpán Kraus
 14. Dan Gröschl
 15. David Pazourek
 16. Pepa Šindelka
 17. Honza Šindelka
 18. Jan Kubrr
 19. Petr Marhoul
 20. Adam Vajda
 21. Dominik Klíma
 22. Tomáš Bauman
 23. Matěj Bek
 24. Kryštof Zahořík
 25. Tomáš Tkačík
 26. Sára Najmonová
 27. Dominik Swan
 28. Dominik Novotný
 29. Jakub Zobal
 30. Jan Landovský
 31. Ondřej Nesl

 1. Láďa Forejt
 2. Kuba Nešpor
 3. Pepa Šindelka nejst.
 4. Pavel Blahoňovský
 5. Marek Nešpor
 6. Pepa
 7. Marry
 8. Petr
 9. Iva